Zadzwoń do nas

Możesz do nas zadzwonić na numer: +49 381 - 77 88 77 66

Rozszerzone godziny otwarcia w okresie od 23.06.2024 do 16.08.2024:
oniedziałek-piątek: 08:00-18:00
Sobota: 09:00-17:00
Niedziela: 09:00-17:00

Napisz do nas

Napisz do nas w języku niemieckim lub angielskim. Odpowiemy na Twój e-mail tak szybko, jak to możliwe. O terminowym rozpatrzeniu reklamacji decyduje data otrzymania wiadomości e-mail.

servicecenter.germany@scandlines.com 

 

Być może znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie w zakładce FAQ

 • Bilety Early Booker można zarezerwować, jeśli do rozpoczęcia podróży pozostało co najmniej 30 dni.

  Jeśli w sekcji rezerwacji online nie widać biletów Early Booker, oznacza to, że wybrany dzień podróży przypada później, niż 30 dni od daty zakupu, albo bilet jest wyprzedany. W takim wypadku należy wybrać inny rejs lub bilet.

 • Większość biletów ma cenę online i cenę portową.

  Cena online obowiązuje przy zakupie przez witrynę scandlines.pl, aplikację Scandlines lub za pośrednictwem działu obsługi klienta. Cena portowa obowiązuje przy zakupie w porcie.

  Rezerwując bilet za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji, masz zawsze gwarancję najniższej ceny.

  Pamiętaj, że opłata manipulacyjna w przypadku biletów zakupionych na żółtym pasie w porcie i za pośrednictwem działu obsługi klienta.

 • Tak. Możesz rejsować następnym dostępnym promem, jeśli dotrzesz do portu przed lub po zarezerwowanym rejsie w tym samym dniu kalendarzowym. Twój kupon zostanie wydrukowany w Puttgarden, jeśli odprawa odbędzie się tego samego dnia co wyjazd z Rødby.

 • Tak. Jeśli przybędziesz przed lub po zarezerwowanym rejsie, wypłyniesz następnym wolnym promem w tym samym dniu kalendarzowym.

 • Z biletem Flex masz zagwarantowane miejsce na wszystkich rejsach od daty zakupu do 3 miesięcy po zarezerwowanym rejsie. Wystarczy odprawić się w porcie 15 min. przed rejsem, w który chcesz wyruszyć.

 • W przypadku pojazdów powyżej 6 metrów obowiązuje dopłata za długość w wysokości 30 € za każde dodatkowe 2 metry. Przeczytaj więcej o długości i definicji pojazdów.

 • W przypadku zakupu biletu w porcie na wjeździe Żółtym, który jest obsługiwany przez personel lub w punkcie obsługi klienta przez e-mail albo telefonicznie, pobieramy opłatę manipulacyjną. Przeczytaj więcej o opłacie manipulacyjnej.

  Kupuj online i unikaj opłaty manipulacyjnej
  Unikniesz płacenia opłat manipulacyjnych, kupując bilety online na naszej stronie internetowej lub w naszej aplikacji. Możesz kupić bilety online do dwóch godzin przed rejsem.

 • W celu częściowego pokrycia zwiększonych kosztów paliwa musieliśmy wprowadzić dopłatę paliwową za przeprawę do biletów na samochody osobowe i pojazdy kempingowe.

  Ponieważ dopłata paliwowa jest doliczana za każdą przeprawę, dopłata do biletów w dwie strony będzie naliczana dwukrotnie – raz za podróż tam i raz za podróż z powrotem.

  Dopłata paliwowa zostanie doliczona do biletów z terminem wyjazdu od 2 stycznia 2023 r. włącznie.

  Przeczytaj więcej o dopłacie paliwowej.

 • Gedser, Jernbanevejen 1, 4874 Gedser
  Rødby, Færgestationsvej 5, 4970 Rødby. Wskazówka: odprawa odbywa się na końcu autostrady E47
  Rostock, Zum Fährterminal 1, 18147 Rostock Überseehafen, Niemcy. Wskazówka: Jedź w kierunku Rostock Überseehafen
  Puttgarden, Fährhafenstrasse, 23769 Puttgarden, Niemcy

 • Wybierasz tor odprawy na podstawie długości twojego pojazdu, niezależnie od tego, czy kupiłeś już bilet, czy chcesz kupić go w porcie. Znaki w porcie ułatwią nawigację.

  Przeczytaj więcej o odprawie.

   

 • Odprawa jest nie później niż 15 minut przed planowanym rejsem.

  W Rostocku autobusy, rowerzyści i piesi muszą zgłosić się do odprawy nie później niż 30 minut. przed planowanym rejsem.

 • Program SMILE został zamknięty wraz z dniem 31 stycznia 2024 r. Więcej informacji tutaj

 • Rejestracja do uczestnictwa w programie SMILE nie jest już możliwa.

 • Możesz usunąć swój profil SMILE i swoje dane w dowolnym momencie, logując się do swojego profilu SMILE i wybierając opcję „Usuń swój profil” w pozycji menu „Informacje dla uczestników”.

  UWAGA! Jeśli posiadasz punkty SMILE, które chcesz wypłacić w związku z zamknięciem SMILE, NIE usuwaj swojego profilu – zdobyte punkty zostaną wówczas również usunięte.

 • Program SMILE został zamknięty wraz z dniem 31 stycznia 2024 r. Jeśli jesteś członkiem/członkinią programu, nadal możesz się zalogować i przeczytać o dostępnych opcjach. Zaloguj się tutaj

 • Większość naszych biletów jest ważna przez cały dzień, więc zmiana rezerwacji nie zawsze jest konieczna.

  Możesz zmienić rezerwację biletów, kontaktując się z obsługą klienta, która jest gotowa tobie pomóc za opłatą manipulacyjną.

  Skontaktuj się z obsługą klienta pod adresem servicecenter.germany@scandlines.com lub +49381-77 88 77 66 

  Czytaj więcej o zmianie rezerwacji.

 • Pamiętaj, że po zarezerwowaniu biletu zawsze przysługuje 24-godzinne prawo do odstąpienia od umowy.

  Istnieją dwa sposoby anulowania biletu w zależności od tego, czy anulujesz bilet niewykorzystany, czy częściowo wykorzystany.

  Anuluj niewykorzystane bilety: Anuluj niewykorzystane bilety za pośrednictwem strony Moja rezerwacja.

  Anuluj częściowo wykorzystane bilety: Jeśli chcesz anulować częściowo wykorzystany bilet powrotny, musisz wysłać wiadomość e-mail do naszego działu obsługi klienta, podając numer rezerwacji.

  Skontaktuj się z obsługą klienta pod adresem servicecenter.germany@scandlines.com 

  Należy pamiętać, że nie zwracamy opłat pobieranych w związku z zakupem biletów.

 • Jeśli twój bizz z Brobizz jest powiązany z EasyGo, nadal możesz go używać na trasach Puttgarden-Rødby i Rostock-Gedser.

 • Wciśnij przycisk „pomoc” na monitorze przy Niebieskim pasie lub podjedź do Żółtego pasa.

 • Od 1 lutego 2021 r., zamówienie bizza w Brobizz kosztuje jednorazową kwotę w wysokości 200 DKK.

 • Scandlines jest członkiem EasyGo, co oznacza, że nie potrzebujesz specjalnej umowy ze Scandlines, aby móc korzystać z bizza od Brobizz na wszystkich trasach.

 • Numer klienta Brobizz znajdziesz w liście powitalnym, który otrzymałeś wraz z bizz lub w sekcji Moje konto na brobizz.com.

 • Na stronie Moje konto na brobizz.com zobaczysz przegląd swoich przepraw promowych. W punkcie menu Użytkowanie/Podróże znajdziesz przegląd swojego zużycia.

 • Nie, możesz użyć swojego bizza tylko do kupowania pojedynczych rejsów. 

 • Prosimy o przesłanie bizza na adres:

  Brobizz A/S
  Vester Søgade 10
  1601 København V

  (Oznacz kopertę „Zamknięcie”)

 • Możesz wypowiedzieć umowę z Brobizz A/S w dowolnym momencie, jeśli nie chcesz używać swojego bizz w Scandlines lub z innymi automatycznymi systemami płatności.

  Więcej informacji na temat rozwiązania umowy można znaleźć na stronie brobizz.com.

 • Z biletem Bizz Flex masz pierwszeństwo, ale ponieważ na promie mamy tylko określoną liczbę miejsc, zastrzegamy sobie prawo do zmiany zasad na wyprzedane rejsy.

 • Przeprawa na trasie Puttgarden-Rødby trwa 45 minut.

  Przeprawa na trasie Rostock-Gedser trwa 2 godziny.

  Pamiętaj, że odprawa odbywa się na min. 15 minut przed planowanym rejsem.

 • Nie, na pokładzie promu niestety nie ma możliwości wymiany waluty.

 • Staw się punktualnie (najlepiej 30 minut przed planowanym odejściem) i wjedź na Żółty pas. W ten sposób możemy jak najlepiej umieścić twój samochód na pokładzie.

 • Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić ci udaną podróż, ale jeśli niespodziewanie nie jesteś zadowolony z produktu lub usługi, chcielibyśmy się tego dowiedzieć.

  Wyślij e-mail do naszego działu obsługi klienta na adres customerservice.germany@scandlines.com i opowiedz nam o swoich doświadczeniach, a my postaramy się znaleźć rozwiązanie.  

 • Zgłoś szkodę
  W przypadku doznania urazu, lub uszkodzenia pojazdu lub bagażu należy zgłosić to naszemu personelowi przed opuszczeniem promu.

  W przypadku doznania urazu, lub uszkodzenia pojazdu lub bagażu należy zgłosić to naszemu personelowi przed opuszczeniem promu.
  Następnie personel wypełnia formularz, podając Twoje imię i nazwisko, adres, czas doznania urazu, lokalizację, incydent itp.


  W przypadku uszkodzenia pojazdu, który jest w pełni ubezpieczony, należy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, która zajmie się wyceną, naprawą i kwestią odpowiedzialności za szkodę.

  Jeśli wystąpiły inne szkody lub jeśli potrzebujesz porady i wskazówek na późniejszym etapie, skontaktuj się z Ubezpieczenie & Skargi: insurance@scandlines.com

  Przewóz odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami morskimi streszczonymi w Regulaminie Przewozu. Odpowiedzialność firmy jest ograniczona zgodnie z obowiązującą ustawą morską.


  Scandlines, Ubezpieczenie & Skargi
  Færgestationsvej 5
  DK-4970 Rødby
  Tlf.: +45 72 68 63 86 
  E-mail: insurance@scandlines.com

Brak większych zmian w ruchu morskim

Nie planowaliśmy żadnych zmian w ruchu. Rezerwujemy jednak prawo do zmian w przypadku nagłych, nieprzewidzianych okoliczności, które mogą mieć wpływ na operacje promowe.