Nasze porty

Scandlines jest właścicielem obszarów portowych w Rødby, Gedser i Puttgarden. W Rostocku wynajmujemy tę powierzchnię. W Rostocku znajduje się też jeden BorderShop Scandlines, a drugi znajduje się w Puttgarden.

Puttgarden havn i Tyskland
Rødby havn med Scandlines færge

Możesz przeczytać więcej o każdym porcie, rozwijając poniższe menu:

 • Powierzchnia naszego portu w Rødby wynosi nieco ponad 420.000 m2. Oprócz powierzchni zajmowanej przez pasy marszu na prom, posiadamy budynki administracyjne, magazyny towarów dla naszych sklepów na pokładzie i na lądzie, oraz części zamienne.

  W pobliżu portu znajduje się Lalandia i piękne plaże.

 • Nasz port w Puttgarden jest jednym z najbardziej ruchliwych i najważniejszych portów w Niemczech. Powierzchnia portu to ponad 400.000 m2. Oprócz powierzchni zajmowanej przez pasy marszu na prom, mamy w okolicy budynki administracyjne, magazyny naszego sklepu BorderShop, letnią kawiarnię Molenblick oraz warsztaty. Część obszaru stanowi łąka kwiatowa, na której znajdują się hotele dla owadów.

  Sam BorderShop jest jednym z największych na świecie pływających sklepów przygranicznych z łatwym dostępem z promów. Jeśli spacerujesz, możesz podziwiać widok z drewnianego mostu, który łączy budynek terminalu z obszarem BorderShop.

 • Nasz obszar portowy w Gedser to nieco ponad 130.000 m2. W okolicy znajduje się wiele ładnych zabytkowych budynków. Jednym z nich jest stary budynek stacji. Używamy go jako hali przyjazdów i odjazdów dla pieszych. Ponadto, wypożyczamy go na imprezy kulturalne lub towarzyskie, takie jak koncerty jazzowe i prezentacje książek.

 • W Rostocku nie posiadamy własnego obszaru portowego. Wynajmujemy powierzchnię od Portu Rostock i Rostock Überseehafen, gdzie jest ożywiony ruch promów i statków towarowych. Podczas odprawy zostaniesz obsłużony przez personel Scandlines, podczas gdy personel Rostock Port będzie sterował wjazdem i wyjazdem z pokładu.

  Pięć minut jazdy od portu znajduje się nasz jeden BorderShop, drugi znajduje się w Puttgarden, oraz nasz Easymarked.

  Rejs statkiem po kanale Warnow do i z portu oferuje wspaniałe widoki na duże dźwigi, statki wycieczkowe i Ujście Warnawy.

Nasze promy

Na trasie między Rødby i Puttgarden pływają cztery z naszych sześciu hybrydowych promów. Te cztery promy zostały zbudowane w 1997 roku i przekształcone w promy hybrydowe w 2013/14. Wszystkie cztery to promy piętrowe, które pływają równie dobrze w każdą stronę.

Na trasie między Gedser a Rostockiem pływają nasze najnowsze promy z 2016 roku. Oba promy zostały zbudowane jako promy hybrydowe w celu zmniejszenia emisji CO2. Kadłub jest specjalnie zaprojektowany do raczej płytkiej trasy, co również obniża zużycie paliwa. W 2020 roku jeden prom hybrydowy został wyposażony w żagiel wirnikowy, aby prom był jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.

Oprócz sześciu promów hybrydowych posiadamy prom towarowy. Pływa on głównie na trasie Rødby-Puttgarden, ale możemy go wykorzystać jako prom zastępczy na trasie Gedser-Rostock.

M/F Deutschland – Rødby-Puttgarden
Zobacz szczegóły techniczne w M/F Deutschland

Færge Deutschland C Eckardt

M/F Prinsesse Benedikte – Rødby-Puttgarden
Zobacz szczegóły techniczne w M/F Prinsesse Benedikte

Færgen Prinsesse Benedikte

M/F Prins Richard – Rødby-Puttgarden
Zobacz szczegóły techniczne w M/F Prins Richard

Færgen Prins Richard

M/F Schleswig-Holstein – Rødby-Puttgarden
Zobacz szczegóły techniczne w M/F Schleswig-Holstein

Scandlines' hybridfærge, Schleswig Holstein

M/F Berlin – Gedser-Rostock
Zobacz szczegóły techniczne w M/F Berlin

M/F Copenhagen – Gedser-Rostock
Zobacz szczegóły techniczne w M/F Copenhagen

Hybridfærgen Copenhagen

M/F Kronprins Frederik
M / F Crown Prince Frederik - Pływa z ładunkiem towarowym na trasie Rødby-Puttgarden i jako prom zastępczy na trasie Gedser-Rostock.
Zobacz szczegóły techniczne w Kronprins Frederik

Færgen Kronprins Frederik