Często zadawane pytania

 • Tak. Możesz rejsować następnym dostępnym promem, jeśli dotrzesz do portu przed lub po zarezerwowanym rejsie w tym samym dniu kalendarzowym. Twój kupon zostanie wydrukowany w Puttgarden, jeśli odprawa odbędzie się tego samego dnia co wyjazd z Rødby.

 • Tak. Jeśli przybędziesz przed lub po zarezerwowanym rejsie, wypłyniesz następnym wolnym promem w tym samym dniu kalendarzowym.

 • Twój bilet Economy jest ważny tylko na zarezerwowany rejs. Jeśli odprawa w porcie nastąpi później niż 15 min. przed zarezerwowanym rejsem, należy kupić nowy bilet. Jeśli chcesz mieć bardziej elastyczny bilet, polecamy bilet Standard lub Flex.

 • Bilety Economy są oferowane tylko wtedy, gdy do przeprawy pozostało 14 dni lub więcej. Bilety Economy są popularne i podczas niektórych rejsów mogą być wyprzedane, i dlatego nie pojawiają się w rezerwacji online.

  Jeśli bilet Economy jest wyprzedany, spróbuj poszukać innego rejsu lub typu biletu.

 • Z biletem Flex masz zagwarantowane miejsce na wszystkich rejsach od daty zakupu do 3 miesięcy po zarezerwowanym rejsie. Wystarczy odprawić się w porcie 15 min. przed rejsem, w który chcesz wyruszyć.

 • W przypadku pojazdów powyżej 6 metrów obowiązuje dopłata za długość w wysokości 25 €,- za każde dodatkowe 2 metry. Przeczytaj więcej o długości i definicji pojazdów.

 • Jeśli kupisz bilet w porcie na osobiście obsługiwanym pasie, telefonicznie lub e-mailem w dziale obsługi klienta, pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 12 €.

  Kupuj online i unikaj opłaty manipulacyjnej
  Unikniesz płacenia opłat manipulacyjnych, kupując bilety online na naszej stronie internetowej lub w naszej aplikacji. Możesz kupić bilety online do dwóch godzin przed rejsem.

 • Gedser, Jernbanevejen 1, 4874 Gedser
  Rødby, Færgestationsvej 5, 4970 Rødby. Wskazówka: odprawa odbywa się na końcu autostrady E47
  Rostock, Zum Fährterminal 1, 18147 Rostock Überseehafen, Niemcy. Wskazówka: Jedź w kierunku Rostock Überseehafen
  Puttgarden, Fährhafenstrasse, 23769 Puttgarden, Niemcy

 • Wybierasz tor odprawy na podstawie długości twojego pojazdu, niezależnie od tego, czy kupiłeś już bilet, czy chcesz kupić go w porcie. Znaki w porcie ułatwią nawigację.

  Przeczytaj więcej o odprawie.

   

 • Odprawa jest nie później niż 15 minut przed planowanym rejsem.

  W Rostocku autobusy, rowerzyści i piesi muszą zgłosić się do odprawy nie później niż 30 minut. przed planowanym rejsem.

 • Większość naszych biletów jest ważna przez cały dzień, więc zmiana rezerwacji nie zawsze jest konieczna.

  Możesz zmienić rezerwację biletów, kontaktując się z obsługą klienta, która jest gotowa tobie pomóc za opłatą manipulacyjną.

  Skontaktuj się z obsługą klienta pod adresem servicecenter.germany@scandlines.com lub +49381-77 88 77 66 

  Czytaj więcej o zmianie rezerwacji.

 • Pamiętaj, że po zarezerwowaniu biletu zawsze przysługuje 24-godzinne prawo do odstąpienia od umowy.

  Istnieją dwa sposoby anulowania biletu w zależności od tego, czy anulujesz bilet niewykorzystany, czy częściowo wykorzystany.

  Anuluj niewykorzystane bilety: Anuluj niewykorzystane bilety za pośrednictwem strony Moja rezerwacja.

  Anuluj częściowo wykorzystane bilety: Jeśli chcesz anulować częściowo wykorzystany bilet powrotny, musisz wysłać wiadomość e-mail do naszego działu obsługi klienta, podając numer rezerwacji.

  Skontaktuj się z obsługą klienta pod adresem servicecenter.germany@scandlines.com 

  Należy pamiętać, że nie zwracamy opłat pobieranych w związku z zakupem biletów.

 • Za wszystkie zakupy na stronach internetowych Scandlines, w porcie, na promie i w sklepie BorderShop zdobywasz punkty po zalogowaniu się do swojego profilu lub zeskanowaniu karty członkowskiej.

  W naszej aplikacji znajdziesz swoją kartę członkowską.

  Nie możesz jednak zbierać punktów za zakup biletów na trasę Helsingør-Helsingborg, biletów dla pieszych, biletów rowerowych, biletów autobusowych, biletów ciężarowych, czasopism, gazet i wyrobów tytoniowych.

  Każdy punkt ma wartość 0,01 DKK.

  Punkty zdobywasz w oparciu o następujący model:

  0,5-1 punktu za 1 DKK za zakupy (na pokładzie promów i w BorderShop)
  3 punkty za każdą 1 DKK wydaną na bilet Economy i bilet 1-dniowy
  7 punktów za każdą 1 DKK wydaną na bilet Standard
  10 punktów za każdą 1 DKK wydaną na bilet Flex

 • W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji SMILE. Zaloguj się do swojego profilu i przejdź do „Informacja członkowska”. U dołu tej strony możesz usunąć swój profil.

  Pamiętaj, że gdy usuniesz swój profil SMILE, nie możesz już używać swojej karty SMILE, korzystać ze swoich przywilejów ani zdobywać i wykorzystywać punktów, gdy rejsujesz ze Scandlines i robisz zakupy w BorderShop.

 • Zebraliśmy wszystkie informacje na temat podróży podczas pandemii Covid-19 tutaj.

 • Jeśli twój bizz z Brobizz jest powiązany z EasyGo, nadal możesz go używać na trasach Puttgarden-Rødby i Rostock-Gedser.

 • Wciśnij przycisk „pomoc” na monitorze przy automatycznej odprawie lub podjedź do osobiście obsługiwanego pasa.

 • Od 1 lutego 2021 r., zamówienie bizza w Brobizz kosztuje jednorazową kwotę w wysokości 200 DKK.

 • Scandlines jest członkiem EasyGo, co oznacza, że nie potrzebujesz specjalnej umowy ze Scandlines, aby móc korzystać z bizza od Brobizz na wszystkich trasach.

 • Numer klienta Brobizz znajdziesz w liście powitalnym, który otrzymałeś wraz z bizz lub w sekcji Moje konto na brobizz.com.

 • Na stronie Moje konto na brobizz.com zobaczysz przegląd swoich przepraw promowych. W punkcie menu Użytkowanie/Podróże znajdziesz przegląd swojego zużycia.

 • Nie, możesz użyć swojego bizza tylko do kupowania pojedynczych rejsów. 

 • Prosimy o przesłanie bizza na adres:

  Brobizz A/S
  Vester Søgade 10
  1601 København V

  (Oznacz kopertę „Zamknięcie”)

 • Możesz wypowiedzieć umowę z Brobizz A/S w dowolnym momencie, jeśli nie chcesz używać swojego bizz w Scandlines lub z innymi automatycznymi systemami płatności.

  Więcej informacji na temat rozwiązania umowy można znaleźć na stronie brobizz.com.

 • Z biletem Bizz Flex masz pierwszeństwo, ale ponieważ na promie mamy tylko określoną liczbę miejsc, zastrzegamy sobie prawo do zmiany zasad na wyprzedane rejsy.

 • Przeprawa na trasie Puttgarden-Rødby trwa 45 minut.

  Przeprawa na trasie Rostock-Gedser trwa 2 godziny.

  Pamiętaj, że odprawa odbywa się na min. 15 minut przed planowanym rejsem.

 • Nie, na pokładzie promu niestety nie ma możliwości wymiany waluty.

 • Przybądź do portu z wyprzedzeniem i wjedź na osobiście obsługiwany tor do odprawy. W ten sposób możemy jak najlepiej umieścić twój samochód na pokładzie.

 • Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić ci udaną podróż, ale jeśli niespodziewanie nie jesteś zadowolony z produktu lub usługi, chcielibyśmy się tego dowiedzieć.

  Wyślij e-mail do naszego działu obsługi klienta na adres customerservice.germany@scandlines.com i opowiedz nam o swoich doświadczeniach, a my postaramy się znaleźć rozwiązanie.  

 • Zgłoś szkodę
  W przypadku doznania urazu, lub uszkodzenia pojazdu lub bagażu należy zgłosić to naszemu personelowi przed opuszczeniem promu.

  W przypadku doznania urazu, lub uszkodzenia pojazdu lub bagażu należy zgłosić to naszemu personelowi przed opuszczeniem promu.
  Następnie personel wypełnia formularz, podając Twoje imię i nazwisko, adres, czas doznania urazu, lokalizację, incydent itp.


  W przypadku uszkodzenia pojazdu, który jest w pełni ubezpieczony, należy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, która zajmie się wyceną, naprawą i kwestią odpowiedzialności za szkodę.
  Jeśli doszło do innych urazów lub jeśli potrzebujesz porady i wskazówek w późniejszym czasie, możesz skontaktować się z nami za pomocą jednego z poniższych formularzy:

  ·         Formularz do zapytań dotyczących transportu
  ·         Formularz do zapytań dotyczących zakupów na pokładzie

  Przewóz odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami morskimi streszczonymi w Regulaminie Przewozu. Odpowiedzialność firmy jest ograniczona zgodnie z obowiązującą ustawą morską.


  Scandlines, Ubezpieczenie & Skargi
  Færgestationsvej 5
  DK-4970 Rødby
  Tlf.: +45 72 68 63 86 
  E-mail: insurance@scandlines.com

Brak większych zmian w ruchu morskim

Nie planowaliśmy żadnych zmian w ruchu. Rezerwujemy jednak prawo do zmian w przypadku nagłych, nieprzewidzianych okoliczności, które mogą mieć wpływ na operacje promowe.

Zadzwoń do nas

Jesteśmy gotowi do pomocy w dni powszednie o godz 8-18 i o godz 9-17 w weekendy. W święta o godz 9-18.

+49 381 - 77 88 77 66

Napisz do nas

Odpowiadamy zarówno w dni powszednie o godz 8-18, święta o godz 9-18 oraz w weekendy o godz 9-17. customerservice.germany@scandlines.com