Opłata paliwowa

Scandlines pobiera dodatkową opłatę paliwową za przejazd. Opłaty będę naliczane kwartalnie przy uwzględnieniu rozwoju sytuacji na rynku.

 • Dodatkowa opłata paliwowa na przejazdy autobusowe obowiązuje od 

  01.07.2022

  Trasa

  Długość

  Dopłata za autobus / pojedynczy przejazd

  Rødby-Puttgarden* <8 m € 4
  >8 m € 9
  Gedser-Rostock* <8 m € 7
  >8 m € 16

   

  Dodatkowa opłata paliwowa na przejazdy autobusowe obowiązuje od 

  01.10.2022

  Trasa

  Długość

  Dopłata za autobus / pojedynczy przejazd

  Rødby-Puttgarden* <8 m € 4
  >8 m € 9
  Gedser-Rostock* <8 m € 7
  >8 m € 15

   

  * Obie trasy w połączeniu z mostem Öresund i Helsingør-Helsingborg

  Zmiana pierwotnie zarezerwowanego wyjazdu jest bezpłatna.

  Opłata paliwowa będzie aktualizowana co 3 miesiące i naliczana od autobusu za pojedynczy bilet. Należy pamiętać, że w przypadku zmiany rezerwacji zostanie dokonana odpowiednia korekta ceny, jeśli cena dopłaty paliwowej uległa zmianie w okresie między datą pierwszej rezerwacji a dniem ponownej rezerwacji.

  Jeśli autobus nie zostanie odprawiony na zarezerwowany wyjazd w dniu podróży, zostanie to również zarejestrowane jako ponowna rezerwacja i nastąpi ponowne obliczenie opłaty paliwowej.

   

   

Dopłata za autobusy powyżej 60 pasażerów

Od 3 stycznia 2021 r., dodatek dla autobusów z więcej niż 60 pasażerami będzie obowiązywał dla każdej przeprawy promowej na trasie Rostock-Gedser i Puttgarden-Rødby.

 • Dopłata zostanie doliczona do potwierdzenia rezerwacji za pośrednictwem Centrum Obsługi Klienta, jeśli liczba pasażerów przekroczy 60 włącznie z kierowcą i przewodnikiem. Ważne przez wszystkie dni i dla wszystkich rodzajów biletów (w tym biletów łączonych do Szwecji) na trasie Rostock-Gedser i Puttgarden-Rødby. Dopłata wynosi 40 EUR za wyjazd i autobus.

  Jeśli liczba pasażerów zmniejszy się do mniej niż 60 pasażerów, należy poinformować Centrum Obsługi Klienta zgodnie z naszymi Warunkami zmiany i anulowania rezerwacji.

  Jeśli zmiana nie zostanie podana, dopłata pozostanie zafakturowana.

  Należy pamiętać, że nie ma możliwości zmiany liczby pasażerów w dniu wyjazdu podczas odprawy.